מטאוורס ישראל

איזה משקפי VR פופלארים בארץ ואביזרים משלימים

בעשור האחרון צצו כל מיני פיתוחים שונים של משקפי מציאות מדומה – Virtual reality. אבל עד השנים האחרונות לא היו באמת משקפי מציאות מדומה שנגישים לשוק בין אם במחיר או בחומרה שלהם.

לשמחתי היום המצב יותר טוב ויש בשוק VR במחירים נגישים ועם חומרה לא רעה בכלל! אסקור לכם בקצרה 3 משקפי VR הכי פופולאריים בארץ ובנוסף אביזרים משלימים.

משקפי VR הכי פופולאריים בארץ

אסקור תחילה את המשקפיים הכי פופולאריים כיום בארץ ששייכים לחברה שהחליטה לקחת את המטאוורס עד הסוף – של חברת מטא. המשקפיים הם של חברת אוקולוס שנרכשה ע"י מטא לפני מספר שנים.

משקפי מציאות מדומה – Oculus quest 2 

המשקפיים הראשונות שחברת אוקולוס הוציאה לעולם הם ה- Oculus rift שפותחו אחרי 2 גרסאות לפיתוח והושקו בתחילת 2016. המשקפיים הראשונות היו ברזולוציה של 1200 על 1080 פיקסלים בכל עין ובקצב רענון של 90 הרץ. 

ב-2019 הושק דגם Oculus quest עם רזולוצייה של 1440 על 1600 פיקסלים וקצב רענון של 72 הרץ. 

מיד שנה לאחר מכן ב- 2020 הושקו ה- Oculus quest 2 שהפכו למשקפי VR הפופולאריים ביותר בשוק. המשקפיים עם רזולוציה של 1832 על 1920 פיקסלים וקצב ורענון מדהים של 120 הרץ, ללא ספק שיפור משמעותי מהדגמים הקודמים. המשקפיים כוללים 4 מצלמות מעקב, 2 ג'ויסטיקים, אופציה לחיבור עם USB למחשב. כאחד שיש לו את המשקפיים הם ללא ספק מעולים וביחס למחיר שלהם שווים את התמורה לגמרי. המשקפיים עם מערכת הפעלה של Androaid שמותאם לאוקולוס. והשימוש בהם דומה מאוד לממשק בסמארטפונים של אנדרואיד.

משקפי מציאות מדומה – Sony PS VR

כולנו מכירים את הקונסולת פלייסטיישן הנפוצה של סוני, ב- 2016 סוני השיקה את המשקפי מציאות מדומה שלה שמתחברים לקונסולה של סוני ונותנים חוויה אחרת לגמרי. בזכות הפופולאריות הרבה של הפלייסטיישן לא היה קשה לסוני לשווק גם את המשקפיים. רזולוציית המשקפיים 960 על 1080 פיקסלים וקצב רענון של 120 הרץ.

ממש בימים אלו בתחילת 2022 הושק הדגם החדש PS VR 2 לעולם ויגיע עם חומרה יותר מתקדמת ויותר תכונות. המשקפיים החדשות יצאו לשוק בהמשך השנה. העיצוב של המשקפיים החדשות נראה עתידני והלכו על עיצוב מעוגל של הקסדה ושל השלטים. הרזולוציה מהגבוהות בשוק – 2000 על 2040 פיקסלים וקצב רענון עד 120 הרץ ומסכי OLED עם צבעים עמוקים שנותנים תחושה מציאותית. חסרון הכי מוכר במשקפיים זה הצורך בחיבור של כבר לקונסולה וזה חבל, פשוט מוריד מהחוויה.

משקפי מציאות מדומה HTC VIVE COSMOS

משקפי הדגל של HTC הושקו בשנת 2019 לאחר כמה וכמה דגמים שיצאו והם ללא ספק חברה עם הרבה ניסיון בתחום ה- VR. המשקפיים עם רזולוציה של 1700 על 1440 וקצב רענון של 90 הרץ.

אני זוכר שהיה מתחם VR ביס פלאנט בראשון לציון והחוויה עם המשקפיים בפעם הראשונה הייתה מדהימה. שמתי על הגב סוג של תיק עם סוללות והיה לי רובה M-16 וקסדת VR. במתחם עצמו היה רצפה מיוחדת שרועדת ברגע שבתוך המשחק נכנסתי למסוק יסעור, זה היה כל כך מוחשי שהתלהבתי ולא שכחתי את זה עד היום. זה היה גם דוגמא מושלמת לזה ש- VR יכול להיות מצויין לאימונים של צבאות בעולם.

 לפני מספר חודשים הושק דגם חדש בשם VIVE FLOW שיגיע עם יותר פונקציות ועם יכולות מתקדמות. המשקפיים יהוו תחרות לדגמים האחרים בשוק.

לסיכום:

בשנת 2022 יש לנו כמות יפה של חברות שעוסקות בתחום והתחרות גודלת מיום ליום וזה חיובי עבורנו כי מספר הדגמים בשוק מתרחב והמחירים של המשקפיים יורדים בהתאמה. בנוסף עם ההתעצמות והמכירות של המשקפיים אנחנו רואים יותר משחקים חדשים שמגיעים ל VR, כספים ומשאבים גדולים עוברים גם הם לתחום הזה. אין ספק שאנחנו רק בהתחלה של זה, מזכיר לי את התקופה שהושק האייפון 3 וכולם התלהבו.. מאמין שעוד כמה שנים הטכנולוגיה תשתפר ותתקדם ואנחנו נראה דברים בסגנון של עדשות AR/VR וכו'.. יש למה לצפות בקיצור 🙂 

קישורים למשקפי VR ואביזרים משלימים:

המשקפיים עצמם – 299$
Oculus Quest 2 — Advanced All-In-One Virtual Reality Headset 128 GB
https://amzn.to/3s6edhQ
 
קייס למשקפיים – 39$
Oculus Quest 2 Elite Strap for Enhanced Support and Comfort in VR
https://amzn.to/34nBxiT
 
סיליקון קאבר – 9.99$
Topcovos Newest VR Silicone Interfacial Cover for Oculus Quest 2 Face Protect Skin Sweatproof Lightproof Anti-Leakage
https://amzn.to/3rb9LPO
 
מנקה משקפיים – 5.99$
MagicFiber Microfiber Cleaning Cloths, 2 PACK
https://amzn.to/3g7WqBx
 
מגן לעיניות – 9.99$
(1 Pack) Orzero VR Lens Protect Cover Dust Proof Cover for Meta Quest 2, Oculus Quest 2, Oculus Quest, Washable Protective Sleeve – White
https://amzn.to/34qyDdy
 
איתי שושן

איתי שושן

מנהל אתר וקהילת מטאוורס ישראל

שערים – מטבעות מטאוורס

תגובות:

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!